Tajemnice, jakie skrywa biologia

12 czerwca 2022 0 Comments

Chyba właściwie nie da się wymienić wszystkich tajemnic, jakie skrywa ten przedmiot. Chociażby z tego względu, że wciąż prowadzone są różnorodne badania naukowe, których celem jest udowodnione, jak różnorodny jest ten świat. Aczkolwiek, wiele ciekawych rzeczy prezentowanych jest uczniom na lekcjach biologii, jakie rozpoczynają się już w klasie piątej. Uczniowie co nieco już wiedzą o przyrodzie, więc przejście na samą biologię nie powinno im sprawiać problemu. Tym bardziej, że do dyspozycji mają naprawdę dobry podręcznik biologia klasa 7, jak również inne materiały edukacyjne.

Puls życia 7. Podręcznik do biologii dla szkoły podstawowej. Nowa edycja 2020–2022

Małgorzata Jefimow i nowy Puls Życia, który zgodny jest z obowiązującą reformą edukacyjną. Mowa tutaj chociażby o uczniach, którzy nie idą już do gimnazjum, ale szkołę będą kończyć w trybie ośmioletnim. Taka książka stanie się nie lada wsparciem dla tych wszystkich uczniów, którzy chcą dobrze przygotować się do kartkówek, sprawdzianów, testów. Ogrom wiedzy znajdą tu również młodzi ludzie, jacy będą chcieli wziąć udział w olimpiadach biologicznych, jakie odbywają się co roku. Na poziomie szkolnym i wyżej. Zdobycie wysokiego miejsca w takiej olimpiadzie będzie ogromną radością, więc tym bardziej warto zaprzyjaźnić się z podręcznikiem, który został tak dobrze i przyjaźnie skonstruowany.

Biologia. Karty edukacyjne

48 kart, jakie zostały wydane w roku 2021. Uczeń może użytkować ich samodzielnie, ale również można wziąć je na lekcje. Może to dobry pretekst do tego, aby wzajemnie się przepytać z wybranych zagadnień biologicznych. Okazać się mogą one nie lada pomocą, jeżeli uczniowie będą na etapie przygotowań do egzaminu w ósmej klasie. Wydaje się, że wszystko jest już wiadome? Karty pomogą sprawdzić to. W szczególności, że odnoszą się one do materiału, jaki był przerobiony od początku klasy piątej. Bez problemu można zmieścić je w zeszycie. A może ktoś będzie używał ich zamiast swojego zeszytu.